Jeśli Twoją pasją są podróże, poznawanie innych ludzi i ich kultur, walorów turystycznych świata, nauka języków obcych to ten profil jest właśnie dla Ciebie!

Propozycja nauki w tej klasie jest skierowana do osób zainteresowanych podróżami, poznawaniem innych ludzi i kultur oraz nauką języków obcych. Dobór przedmiotów rozszerzonych pozwala absolwentom tego profilu na dużą elastyczność w wyborze kierunku studiów, ponieważ języki obce i geografia często pojawiają się jako przedmioty rekrutacyjne na kierunkach wielu uczelni.

Informacje dodatkowe

Geografia to nie tylko wiedza przyrodnicza, ale także społeczno – ekonomiczna, klimatologia czy problemy środowiskowe. Natomiast języki obce są niezbędne, aby funkcjonować w dzisiejszym świecie zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Znajomość języków obcych umożliwia zdobycie dobrze płatnej pracy w międzynarodowym środowisku oraz możliwość bezstresowego podróżowania po całym świecie.

Profil językowo-geograficzny oferuje:

 • zwiększoną liczbę godzin języków obcych
 • dla chętnych kółko angielsko- hiszpańskie, nauka języka hiszpańskiego po angielsku
 • wyjazdy krajoznawczo-turystyczne,
 • udział w spotkaniach z podróżnikami i wykładach o tematyce ekologicznej,
  geograficznej czy biznesowej.

Sylwetka absolwenta

W klasie o tym profilu zostaniesz przygotowany do podjęcia studiów na kierunkach, takich jak np.: turystyka, geografia, filologia angielska, filologia germańska, kulturoznawstwo, handel zagraniczny, europeistyka.

Jeśli również w przyszłości planujesz studiować ekonomię, zarządzanie, marketing, stosunki międzynarodowe, geodezję lub gospodarkę przestrzenną, to zachęcamy Cię do wyboru tego profilu.

 

Przedmioty rozszerzone:

 • Język angielski
 • Język niemiecki
 • Geografia

Przedmioty punktowane podczas rekrutacji:

 • Język polski
 • Matematyka
 • Język angielski
 • Geografia