Pieniny to świetne miejsce aby zwiedzać i podziwiać cudowne widoki, poznać historię ciekawych miejsc i spędzić miło czas. Maszerowanie szlakami górskimi pozwala na przyjemną wycieczkę, na której można podziwiać przepiękne widoki górskie. Malownicze lasy o tej porze roku, wyróżniający się Dunajec, piękne szczyty to jedne z wielu cudownych i wartych do zobaczenia miejsc w Pieninach. W górach warto odwiedzić Trzy Korony i Sokolicę, gdyż widoki z tych miejsc są niesamowite.
Aby zobaczyć jeszcze piękniejsze widoki warto wybrać się w spływ Dunajcem statkiem, pontonami lub kajakami. Widoki są niesamowite z tamtej perspektywy.
Jak już się jest w Pieninach warto odwiedzić Szczawnicę, Nidzicę i Krościenko. W Niedzicy możemy udać się w ciekawą podróż historyczną na tamtejszym zamku, która pozwala poznać jak kiedyś funkcjonowały zamki i to w różnych okresach czasu.
W Szczawnicy możemy wjechać i zjechać wyciągiem, na którym możemy znów podziwiać piękną okolicę. Występuje też tam zjeżdżalnia grawitacyjna, która też jest formą rozrywki, obie aktywności są przyjemne.
Wycieczka w Pieniny i okoliczne miejscowości jest przyjemną i malowniczą podróżą dla rodzin i dla przyjaciół, gdzie można wiele zobaczyć, zwiedzić i przeżyć. Polecamy serdecznie.

Opracowali:
Gabriela Zygmunt i Krystian Futoma