Uczniowie Zespołu Szkół mieli okazję być na nietypowej lekcji. We wtorek 24 października klasy: I LO (pod opieką p. Lucyny Szymańskiej), II LO (pod opieką p. Ilony Zięby), III LO (pod opieką p. Bernadety Bar) oraz I TŻL (pod opieką p. Moniki Nawojskiej) i II TL (pod opieką p. Alicji Majcher) wzięły udział w LEKCJI W KINIE. W wyjeździe uczestniczyła również p. dyrektor Monika Fudali. Lekcja została przygotowana przez Centrum Edukacji Filmowej WOŁOMIN, a odbyła się w rzeszowskim Kinie ZORZA.

Program spotkania obejmował wykład ,, Odkrywamy świat reklamy” i projekcję filmu ,, Lepiej nie będzie.” Zarówno wykładem jak i filmem młodzież była bardzo zainteresowana. Rozważania o mechanizmach i języku wszechobecnej reklamy pozwoli młodym ludziom bardziej świadomie odbierać jej przekaz i być może uchroni od licznych pułapek. Sam film również zmuszał do refleksji na temat relacji w grupie rówieśników, popełnianych błędów, ale i możliwości ich naprawienia.

Po tej sporej dawce duchowych wrażeń przyszedł czas na relaks, czyli spacer po rzeszowskiej Starówce a potem przerwa na posiłek w McDonalds. Wycieczka bardzo się udała, tym bardziej, że wyjazdowi towarzyszyła piękna jesienna pogoda.