W dniach 4-5 listopada 2021 roku grupa 43 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki: „Poznaj Polskę”. Celem wyjazdu było poznanie dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Na trasie naszej wycieczki znalazło się wiele ważnych miejsc i zabytków stolicy.

Żywą lekcją historii okazała się wizyta w nowoczesnym, multimedialnym Muzeum Powstania Warszawskiego, a także pobyt w Muzeum Żydów Polskich POLIN, gdzie przewodnicy podejmowali tematykę historii i kultury żydowskiej oraz różnorodności kulturowej. Niezapomniane wrażenia towarzyszyły nam podczas zwiedzania Zamku Królewskiego wraz z Muzeum, gdzie uczniowie mieli okazję zgłębić wiedzę z okresu panowania króla Stanisława Augusta. Kolejnym ważnym dla nas miejscem były Łazienki Królewskie pełne turystów i biegających wiewiórek, które zwłaszcza jesienią wyglądają niezwykle malowniczo. W trakcie wycieczki odbyliśmy długi spacer po rynku Starego Miasta i Krakowskim Przedmieściu. Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, plac przed Pałacem Prezydenckim oraz Katedrę Warszawską.

By poznać tajniki nauk ścisłych udaliśmy się na ponad 2-godzinną fascynującą przygodę do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia na interaktywnych wystawach. Nie mogło też zabraknąć wizyty na nowoczesnym Stadionie Narodowym – miejscu najlepszych wydarzeń sportowych, rozrywkowych i biznesowych w Polsce, trasą: „Piłkarskie emocje”. Siedząc na trybunach i patrząc na telebimy o powierzchni 54 m² poczuliśmy się jak prawdziwi kibice.

Podczas pobytu w Warszawie mieliśmy zapewnione pełne wyżywienie oraz nocleg w Hostelu Stara Praga Południe na Wiatracznej. Zrobiliśmy sporo ciekawych zdjęć i zwiedziliśmy wiele interesujących miejsc. Pomimo zmęczenia wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Katarzyna Kulig, p. Bernadeta Bar, p. Krzysztof Cieślak i p Tomasz Krupiński.