Pierwszy Dzień Wiosny tuż tuż…

Ogłaszamy wyzwanie dla wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą ten dzień uczcić w wyjątkowy sposób! Co możecie zrobić? – oto cztery propozycje:

Po pierwsze – wyważcie jajko!

W 2011 roku Amerykanin Brian Spotss wpisał się do Księgi Rekordów Guinessa ustawiając w pozycji pionowej 900 kurzych jaj. Zrobił to w miesiącu marcu, ponieważ zgodnie z głoszoną prawdą, jajko można ustawić prosto wyłącznie w czasie równonocy, która przypada w pierwszy dzień wiosny, kiedy siła grawitacji jest taka sama ze wszystkich stron ziemi. Macie ochotę na taki challenge? To do dzieła! Zaopatrzcie się w dużą ilość jajek i niech zabawa trwa w najlepsze! Chyba, że wybierzecie inny przedmiot – na przykład od kilku lat trwa moda na równoważenie… miotły. (To, że jajko – czy też coraz modniejsza miotła – stanie pionowo tylko w pierwszy dzień wiosny, to oczywiście legenda. Ćwiczenia, wytrwałość i cierpliwość – to gwarancje sukcesu, podobnie jak w każdej innej dziedzinie życia).

Po drugie – przygotujcie coś smacznego!

Kolejny pomysł zrealizujecie np. w kuchni. To przygotowanie czegoś pysznego z sezonowych składników; może być w postaci np. świeżego soku, sałatki owocowej/warzywnej, chrupiącej kanapki czy innej przekąski.

Po trzecie – pomóżcie ptakom!

Fajnie jest zrobić coś dla innych. Po zimie Waszej pomocy mogą wymagać na przykład ptaki. Rozglądnijcie się dookoła – ptaki już wracają z ciepłych krajów i będą szukać jedzenia oraz noclegu. Możecie przygotować bezpieczne i przytulne miejsce, które zachęci ptaki do osiedlenia się na Waszym podwórku.

Po czwarte – ogarnijcie dom!

Jesteście na pewno przed porządkami wiosennymi, dlatego macie okazję, żeby się zmobilizować i ogarnąć dom/swój pokój.

Zróbcie fotkę z jednej przez Was wybranej propozycji, którą uczciliście Pierwszy Dzień Wiosny. Zdjęcie z wyzwania prześlijcie do opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Katarzyny Kulig lub opiekuna Sklepiku Uczniowskiego p. Bernadety Bar na czacie prywatnym na Teamsie w terminie do 23.03.2021r.!

Nagrodą w tej zabawie dla każdego uczestnika będzie dodatkowy dzień bez pytania wskazany przez ucznia, a w przypadku zwycięzców: dzień bez pytania oraz Jajko Niespodzianka.

Czekamy na ciekawe zdjęcia i życzymy dobrej zabawy!