Dzisiaj szczególny dzień. Kończycie swoją czteroletnią edukację w Zespole Szkół w Kańczudze. Jesteśmy pewni, że był to czas nie tylko zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu, ale również czas podejmowania pierwszych poważnych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania znajomości, przyjaźni, poszukiwania własnego miejsca na ziemi.

Przed Wami długo wyczekiwana dorosłość – życie na własny rachunek, gdzie nie ma gotowych recept, gotowych rozwiązań piętrzących się problemów, a za każdą decyzję ponosi się odpowiedzialność.

Żegnamy się dzisiaj w niecodziennych okolicznościach. Z powodu epidemii nie możecie spotkać się  z nami, ze swoimi  wychowawcami i nauczycielami w szkole na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. To trudny czas, dlatego tą drogą chcielibyśmy przekazać Wam gratulacje z osiągniętych wyników i życzenia sukcesów w dorosłym życiu.

Seneka Młodszy pisał: „To, co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy”.

Życzymy Wam, aby zrealizowały się wszystkie Wasze plany i marzenia. Bądźcie  radośni i cieszcie się z każdej chwili.

Tradycyjnie życzymy połamania piór na maturze, a w trudnych chwilach pamiętajcie, że możecie zawsze liczyć na Waszych nauczycieli i wychowawców.

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Kańczudze                              Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga

      mgr  Dorota Konieczna                                                                    mgr   Andrzej Żygadło