Dnia 10 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież zaprezentowała program słowno-muzyczny, który ukazywał najważniejsze wydarzenia z naszej historii – od rozbiorów do odzyskania suwerenności. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze mówiące o tęsknocie i marzeniach Polaków o wolnej ojczyźnie. Przypomnieli także tych, którzy byli gotowi zginąć za narodową sprawę.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Nastrój melancholii, smutku ożywiły piękne biało-czerwone kotyliony. Sceneria ściśle wiązała się z treściami przedstawienia. Nie zabrakło symbolicznego brzozowego krzyża oraz biało-czerwonych kwiatów.

 

Na zakończenie głos zabrała Pani Dorota Konieczna Dyrektor Zespołu Szkół w Kańczudze, dziękując uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali akademię. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do świętowania w dniu 11 listopada podczas gminnych uroczystości, rozpoczynających się Mszą Św. w Kościele Parafialnym i kontynuowanych pod pomnikiem Grunwaldu.

Akademię przygotowały Panie Bernadeta Bar i Donata Kozłowska oraz Pan Tomasz Krupiński przy współudziale wielu uczniów, którzy pomagali m.in. przygotować rekwizyty.