Nie od dziś wiadomo, że zakup podręczników to spory wydatek dla ucznia każdej szkoły, także Zespołu Szkół. Sposobem, który choć trochę rozwiazuje ten problem są kiermasze używanych podręczników. W Zespole Szkól taki kiermasz z inicjatywy Rady Szkoły odbył się juz 4 września. Termin ten został ustalony tak, aby wszyscy chętni jak najszybciej uzupełnili podręcznikowe braki.

GALERIA ZDJĘĆ

Podrecznikowy  kiermasz ma juz sporą tradycję w szkole i tak jak wczeniej , tak i w tym roku cieszył się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza uczniów klas pierwszych. Niestety, nie dla wszystkich chętnych starczyło książek, brakowało np. pierwszej części podręcznika do j. polskiego, dużym powodzeniem cieszyły się też podreczniki do języków obcych. Swego rodzaju zawód czuli natomiast uczniowie klas czwartych technikum, którzy w tym roku ani sprzedać, ani kupić niczego nie mogli ze względu na to, że młodsze klasy realizują już inny program nauczania.

 

Cała impreza, nadzorowana przez przedstawicieli rodziców, przebiegała sprawnie, choć nie brakowało emocji związanych z ustalaniem ostatecznych cen. Roli negocjatorów podejmowali się często członkowie Radia PAUZA, którzy pomagali w organizacji kiermaszu.

Kolejny kiermasz już za rok. Zapraszamy.!