W dniu 10 czerwca 2013 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas 2 TŻH i 3 TŻH wraz z opiekunami Panią Ewą Jodłowską-Zając i Panią Anną Bożek.

GALERIA ZDJĘĆ

Celem wycieczki było zwiedzanie Hotelu Hilton Garden Inn oraz projekcja filmu „Układ zamknięty” w Kinie Helios w ramach przedmiotów zawodowych branży żywieniowej i hotelarskiej.

Po Hotelu oprowadzała nas Pani Marzena Kijak Dyrektor ds. Sprzedaży, która z wielką pasją opowiadała o pracy hotelarza (wspominając również o znajomości języków obcych i nagabując do ich nauki, gdyż są one niezbędną umiejetnością w tej branży). Młodzież mogła zobaczyć restauracje, pokoje hotelowe, sale konferencyjna, a także zaplecze kuchenne.

Hotel Hilton Garden Inn jest hotelem czterogwiazdkowym, co świadczy o jego nowoczesności. Jest on w pełni zabezpieczony najnowszymi systemami komputerowymi, o czym przekonal się nasz uczeń Jacek próbując otworzyć drzwi jednego z hotelowych pokoi.

Podczas pobytu w Rzeszowie, uczniowie mogli również obejrzeć najnowszy, polski film „Układ zamknięty”, który wpisał się w program wycieczki. Przedstawiał on treści związane z przedmiotem podstaw przedsiębiorczości, chociażby prowadzenie działalności gospodarczej, korupcja, czy nieprawidłowe prowadzenie polityki gospodarczej w kraju demokratycznym (nieprawidlowości i zatarcie granicy na linii wolnego rynku – podstawowej cechy systemu demokratycznego a centralnego sterowania).

Po całym dniu wrażeń, trochę zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy szczęśliwie do Kańczugi.