W dniu 20 listopada 2013 r. gośćiliśmy w Zespole Szkół Panią Lucynę Krzan –miejscową poetkę, absolwentkę naszego liceum. Podczas spotkania młodzież z klas I i III Technikum Żywienia oraz I, II i III Technikum Hotelarstwa wysłuchała utworów zaprezentowanych przez samą autorkę.

GALERIA ZDJĘĆ

W szerokim wachlarzu twórczości poetki znalazły się wiersze pełne humoru, ale także refleksyjne, m. in. dotyczące egzystencji człowieka, relacji międzyludzkich, ulotności szczęścia. Uczniowie w skupieniu wsłuchiwali się w ich treść.

Dla młodych ludzi żywe słowo głoszone przez poetkę było silnym przeżyciem, duże wrażenie zrobiła na nich również osobowość autorki, która potrafiła stworzyć ciepły klimat spotkania, jak równiez nawiązać dobre relacje ze słuchaczami.

Poniżej prezentujemy kilka opinii dotyczących twórczoćci Pani Lucyny Krzan oraz atmosfery panującej na spotkaniu:

„Spotkanie z poetką- Panią Lucyną Krzan było miłym oderwaniem od rzeczywistości. Pani jest bardzo miłą osobą. Ciekawie opowiada i pisze. Podczas recytacji wierszy mogłam się zrelaksować i wyciszyć. Najbardziej podobał mi się wiersz mówiący o człowieku ,który przyszedł do kościoła aby się pomodlić.”

„Spotkanie z Panią Lucyną Krzan bardzo mi podobało się. Jej poezja urzekła mnie. Najbardziej spodobał mi się wiersz o miłości.”

„Pani Lucyna Krzan jest osobą bardzo miłą i ciepłą. Zaraziła nas swoim poczuciem humoru. Najbardziej podobał mi się wiersz o jesieni. Pani Lucyna tak pięknie opisała tę porę roku.”