5 marca 2013 roku grupa 30 licealistów uczestniczyła w 2- godzinnym spotkaniu z p. KAROLEM KOZIMOREM – przedsiębiorca, programista aplikacji na iPoda i iPhona oraz współtwórca Aurox, polskiej dystrybucji systemu Linux.

GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie zorganizowane było w Bibliotece Publicznej w Kańczudze w ramach ogólnopolskiej akcji: LINK DO PRZYSZŁOŚCI. MŁODZI. INTERNET. KARIERA. Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega praca zaproszonego gościa, jaka role odgrywają w niej nowe technologie i co oznacza dla niego słowo sukces. Mogli również zastanowić się nad tym jaki wybrać dla siebie zawód, dowiedzieć się jakie są najważniejsze trendy na rynku pracy – aktualne statystyki i jak założyć własny biznes. Na zakończenie zostali zaproszeni m.in. do wypełnienia testu umięjetności informatycznych potrzebnych w pracy (www.skillage.eu). Mamy nadzieję, że spotkanie zmotywuje młodych ludzi do poszukiwania inspirujących dla siebie profesji w przyszłym życiu zawodowym.

Opiekę nad młodzieżą pełniły pedagog szkolny Katarzyna Kulig i p. Ewelina Kaciuba.