Dnia 8 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 95. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzież z klas Liceum Ogólnokształcącego i Technikum przedstawiła program słowno-muzyczny.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Wiersze o ojczyźnie, pieśni patriotyczne w wykonaniu chórku, piosenki wykonane solo, gra „Roty” na trąbce oraz narracja, dzięki której mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze momenty naszej polskiej historii.

Nastrój melancholii, smutku ożywiły piękne biało-czerwone kotyliony, wykonane przez uczennice pod okiem nauczycieli. Sceneria sciśle wiązała się z treściami przedstawienia. Nie zabrakło symbolicznego znicza, zapalonego pod krzyżem na początku akademii oraz zniszczonych murów wplatających się w słowa piosenki Jacka Kaczmarskiego.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dorota Konieczna Dyrektor Zespołu Szkół w Kańczudze, dziękujac uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali akademię. Pani Dyrektor podzieliła się z nami lekcją historii, podkreślając, jak ważnym świętem jest Świeto Niepodległości oraz zaprosiła wszystkich do świętowania w dniu 10 listopada na gminnych uroczystościach rozpoczynających się Mszą Św. w Kościele Parafialnym a następnie kontynuowanych pod pomnikiem Grunwaldu. Część artystyczną na obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Kańczudze, przedstawi również nasza mlodzież.

Akademię przygotowały Panie Marta Pleśniak, Ewa Jodłowska-Zając, Donata Kozłowska i Anna Bożek przy współudziale wielu uczniów, którzy pomagali m.in. przygotować rekwizyty do scenerii.