Poznajemy bazę hotelową Podkarpacia

28 września 2012 r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do Grand Hotelu(****) i Hotelu Ambasadorskiego(***) w Rzeszowie. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy I Technikum Hotelarstwa wraz z opiekunami: panią Jolanta Zebzda i panem Tomaszem Krupińskim.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Ogromne wrażenie zrobił na nas usytuowany w centrum miasta Grand Hotel. Mieliśmy okazję zobaczyć pokoje: 1-osobowy, 2-osobowy, pokój typu „studio” i apartament. Następnie zwiedziliśmy sale konferencyjne wraz z wyposażeniem, restauracje i zaplecze techniczne.

Drugim hotelem, który zwiedziliśmy, był Hotel Ambasadorski znajdujący się w samym Rynku Rzeszowa. Na początku osoba oprowadzająca pokazała nam klub fitness, saune i solarium. Potem przeszliśmy do pralni hotelarskiej. Następnie ogladaliśmy różnego rodzaju pokoje: od 1-osobowego do apartamentu.

Profesjonalni pracownicy hoteli przybliżyli nam swoją ciekawą pracę, którą każdego dnia przynosi wiele satysfakcji, ale wymaga także dużej  kreatywności.

Niezapomniane aranżacje pokoi, sal rekreacyjnych, restauracji, kawiarni sprawiły, że chciało się tam pozostać choć jedną noc.

Dzięki tej wycieczce mieliśmy okazję poznać miejsca przyszłej  naszej pracy.
Teraz już wiemy, że wybór zawodu hotelarz był strzałem w dziesiątke. Nie możemy doczekać się pierwszych praktyk… i następnej wycieczki, która odbędzie się w grudniu 2012 roku.

Natalia Markowska 

klasa I TH