8 czerwca 2011 w Zespole Szkół w Kańczudze odbyła się IV edycja happeningu „GRAM CZYSTO – NIOSĘ POMOC”. Impreza była związana z ogólnopolskim programem społecznym „Szkoła bez przemocy”, którego głównym założeniem jest sprzeciw wobec agresywnych zachowań w szkole i podejmowanie działań mających na celu zapobieganie im. 

GALERIA ZDJĘĆ

  W związku z hasłem przewodnim tej edycji programu „Rodzice są z nami” cieszymy się, że na tegorocznych obchodach obecni byli przedstawiciele rodziców uczniów naszej szkoły, którzy swoim przybyciem potwierdzili, że warto wspólnie działać na rzecz szkoły bezpiecznej i przyjaznej. Nasze święto uświetnili także zaproszeni goście, m.in. Wicestarosta Powiatu Przeworskiego – pan Leszek Kisiel, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga – pan Jacek Sołek, Sekretarz Miasta i Gminy Kańczuga – pani Ewa Zając, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kańczudze – pani Teresa Łuczyk a także Komendant Komisariatu Policji w Kańczudze – pan Andrzej Żygadło.

 

W tym dniu w naszej placówce nie odbywały się zajęcia lekcyjne, młodzież spędziła miło i aktywnie czas, biorąc udział w różnorodnych konkursach, występach i pokazach. I tak już na pierwszej godzinie lekcyjnej zaplanowane zostało spotkanie z wychowawcami,
w ramach którego odbył się klasowy konkurs wiedzy ogólnej „Jedna z dziesięciu”,
w którym I miejsce zdobyła klasa II „b” LO, II miejsce – klasa III TM, zaś III miejsce –
ex aequo III TŻ i I TM.

Kolejny konkurs, w którym młodzież wykazała się umiejetnościami kulinarnymi przebiegał pod hasłem „Promujemy zdrową żywność” Najlepsza w tym turnieju okazała się klasa II „b” LO, II miejsce zajęła klasa III TH a III miejsce – III TŻ.

W konkursie plastycznym „Nasza klasa działa i mówi STOP przemocy”, największa pomysłowością i inwencją twórczą wykazała się klasa II „a” LO i to ona otrzymała główną nagrodę, II miejsce zdobyla klasa II TŻM, III miejsce – klasa I TŻH.

Następnym punktem programu byl pokaz aerobiku w wykonaniu uczennic z naszej szkoly, jak również kampania antynikotynowa i promująca zdrową żywność, która uświadomiła wszystkim obecnym na spotkaniu, jak niebezpieczne dla zdrowia jest palenie tytoniu. Pomogła także zrozumieć, że racjonalne i zdrowe odżywianie to droga do witalności i dobrego samopoczucia.

Atrakcją dla społeczności szkolnej był także konkurs KARAOKE. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili przedstawiciele poszczególnych klas liceum i technikum, którzy zaprezentowali własną interpretację przygotowanych przez organizatorów piosenek. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce – Aleksandra Jarosz, Patrycja Wołoszyn, Diana Rusinek, Grzegorz Tymoczko (klasa I TŻH), II miejsce – Anna Czaplak, Ewelina Telega (klasa III TH), III miejsce – Ewelina Sałamaj (klasa II „b” LO), wyróżnienie – Paweł Bielec, Marcin Kiszka (klasa III TM).

W tym roku podczas happeningu odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa,
w której wzięli udział pełnoletni uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Kańczugi i okolic. Podczas akcji krew oddało 26 osób.

Ponadto w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Medycznej Szkoły Policealnej
z
Łańcuta, dzięki którym mogliśmy obejrzeć pokaz masażu, a także skorzystać

z profesjonalnych usług i porad kosmetycznych.

Na zakończenie happeningu odbył się MARSZ PRZECIW PRZEMOCY uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości, którzy przeszli ulicami Kańczugi na Stadion Miejski. W marszu wzięli także udział uczniowie Szkoły Podstawowej
w
Kańczudze. Przedstawiciele poszczególnych klas nieśli plakaty z hasłami przeciwstawiającymi się przemocy. Na Stadionie Miejskim odbył się mecz piłki nożnej POLICJA – SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA, w którym zwycięzcami zostali uczniowie Zespołu Szkół .Gratulujemy wygranej i mamy nadzieję, że w przyszłym roku nastąpi rewanż.

Dziękujemy nauczycielom z zespołu wychowawczego za zorganizowanie happeningu, jak również wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.