W dniu 14 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, skierowany do uczniów klas VIII i III gimnazjów. W wydarzeniu tym wzięła udział młodzież wraz z nauczycielami z takich miejscowości jak: Kańczuga, Siedleczka, Krzeczowice, Łopuszka Wielka, Pantalowice, Rączyna, Sietesz, Manasterz, Jawornik Polski, Urzejowice i Gniewczyna Łańcucka. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną i ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. W ramach tego dnia na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Pana Andrzeja Żygadło zaprezentowały się służby mundurowe z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza w Jarosławiu oraz 21 Brygady Strzelców im. gen. bryg. Mieczysława Ludwika Boruty-Spiechowicza w Rzeszowie.

            O swojej ścieżce kariery zawodowej opowiedzieli przybyłym uczniom absolwenci naszej szkoły: Pan Piotr Szczygieł, Pan Mateusz Szałajko i Pan Krystian Leniar. W trakcie uroczystości Pan Andrzej Żygadło -Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga wręczył Europejskie Certyfikaty „ERASMUS+”, zdobyte przez uczniów ZS podczas dwutygodniowego stażu zawodowego w Grecji. Po części oficjalnej zaproszeni uczniowie zwiedzili szkołę i uczestniczyli w przygotowanych pokazach przedmiotowych z branży żywieniowej, mechanicznej i logistycznej oraz z fizyki i języka angielskiego. Nasi goście mieli również okazję skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez uczniów Technikum Żywienia
i Usług Gastronomicznych oraz wojskowej grochówki.

Dzień Otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem. Przybyło do nas ponad 300 uczniów, którzy zadawali pytania, chętnie zwiedzali poszczególne sale lekcyjne i brali udział w przygotowanych dla nich atrakcjach.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy, a szczególnie dyrektorom i nauczycielom okolicznych szkół, którzy umożliwili w niej udział swoim wychowankom.