GRAM CZYSTO – UZALEŻNIENIOM MÓWIĘ STOP – pod takim hasłem 6 czerwca odbył się szkolny happening. Już po raz piętnasty młodzież Zespołu Szkół wyraziła swój sprzeciw wobec przemocy, agresji i zachowań ryzykownych zwłaszcza tych, które są źródłem uzależnień.

W tym dniu młodzież uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych Nie uzależniam się, których celem było zapoznanie ze skutkami siegania po używki oraz mechanizmami uzależnień behawioralnych. Następnie na uczniów czekały atrakcje w postaci gier i zabaw na świeżym powietrzu. Każda klasa wytypowała swoją drużynę, która walczyła o zdobycie miejsca na podium. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięskie drużyny: I miejsce – II TL, II miejsce – III TLM, III miejsce ex aequo – II LO i IV TŻLM. Do walki o zwycięstwo w meczu siatkówki stanęły z kolei dwie drużyny Nauczycieli ZS oraz Uczniów ZS. Mecz był emocjonujący i obfitował w nieoczekiwane zwroty akcji. Zwycięsko wyszli z niego Uczniowie.

Na koniec odbyło się wspólne grillowanie. Tradycyjnie już impreza przebiegała w miłej atmosferze i służyła integracji całej społeczności szkolnej.

GALERIA