PREZENTACJA

W kalendarzu szkolnych imprez ważne miejsce zajmuje DZIEŃ OTWARTY. W tym roku wydarzenie to miało miejsce 19 kwietnia. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie nie tylko z gminy Kańczuga, ale także z gmin sąsiednich. Oprócz ósmoklasistów odwiedzili nas w tym dniu: Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Andrzej Żygadło, Komendant Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kańczudze oraz Prezes OSP w Kańczudze Pan Ryszard Wroński, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Przeworska: komisarz Krzysztofa Fryc i aspirant sztabowa Justyna Urban, przedstawicie 34. Batalionu Lekkiej Piechoty z Jarosławia m.in. starsza szeregowa Katarzyna Pelc i szeregowy Bartłomiej Świadzki.

Bogaty program Dnia obejmował spotkanie zaproszonych gości na sali gimnastycznej, podczas którego zaprezentowano ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024 i  krótki koncert muzyczny w wykonaniu uczennic z kl. II LO i IV TL, odbył się też quiz połączony z atrakcyjnymi nagrodami  ufundowanymi przez Radę Rodziców i Zajazd RANCZO w Łopuszce Małej. Dalsze punkty programu to quiz z j. angielskiego, różnorodne warsztaty i pokazy: kulinarny, mechaniczny, logistyczny, audiowizualny, chemiczny, fizyczny, policyjny, wojskowy. Odbyły się również rozgrywki w grze League of Legends.

Swoje stanowisko miało też BIO – FOOD ROZTOCZE, które zachwycało zdrowymi i bardzo smakowitymi koktajlami owocowymi. Wszystkie pokazy i inne punkty programu cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych ludzi. Tym bardziej, że przy okazji mogli wylosować ciekawą nagrodę w Kole Fortuny, zrobić zdjęcie, a nawet porozmawiać ze skrzatem, który o szkole wiedział wszystko.

Goście spacerując po szkole, poznawali jej atmosferę, zapoznawali się z bazą dydaktyczną, z salami lekcyjnymi i innymi pomieszczeniami, mogli też odświeżyć znajomości ze starszymi kolegami.

Ważnym punktem programu był bogaty kącik gastronomiczny przygotowany przez Technikum Gastronomiczne. Można tam było skosztować różne ciasteczka oraz inne pyszności i przekonać się, że nauka w Technikum Gastronomicznym to bardzo  „smakowite zajęcie”.

Warto podkreślić, że szkołę odwiedziło w tym dniu wyjątkowo wielu uczniów szkół podstawowych – byli m.in. ósmoklasiści z Kańczugi, Łopuszki Wielkiej, Pantalowic, Krzeczowic, Siedleczki, Rączyny, Sieteszy,  Chałupek, Pruchnika, Przeworska, Manasterza, Urzejowic i Jawornika Polskiego.

Wszystkim Dyrektorom wymienionych szkół oraz Opiekunom poszczególnych grup dziękujemy za życzliwość i poświęcony czas.

Dziękujemy również firmom i instytucjom, które wspierając naszą szkołę, wzięły udział w DNIU OTWARTYM.

Mamy nadzieję, że DZIEŃ OTWARTY przyczyni się do tego, że we wrześniu na początku nowego roku szkolnego spotkamy dzisiejszych gości jako pierwszoklasistów.

GALERIA