Akcja NARODOWEGO CZYTANIA, której patronuje Para Prezydencka, ma już kilka lat tradycji – tegoroczne czytanie jest jedenaste z kolei i jako lektura zaproponowane były BALLADY I ROMANSE Adama Mickiewicza. Wybór tych tekstów ma związek z obecnym ROKIEM ROMANTYZMU oraz z 200 rocznicą powstania ballad. W tę formę popularyzacji czytelnictwa włączyła się również nasza szkoła, w której NARODOWE CZYTANIE odbyło się 7 września. Spotkanie miało miejsce na sali gimnastycznej, gdzie zgromadziła się cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami. Z wielką przyjemnością uczniowie wysłuchali m.in. ROMANTYCZNOŚCI, ŚWITEZI, ŚWITEZIANKI czy RYBKI. Po wysłuchaniu utworów poety, odbył się quiz związany z ich tematyką i połączony ze słodkimi nagrodami. Chętni uczniowie mogli również utrwalić to wydarzenie pamiątkową pieczęcią w zeszytach.

 W przygotowanie spotkania włączyli się uczniowie klasy II LO i IV TL oraz Radio PAUZA, Samorząd Uczniowski i szkolny sklepik pod opieką nauczycieli: p. B. Bar, p. K. Kulig, p. L. Szymańskiej.

            Uczniowie Zespołu Szkół pod opieką nauczyciela uczestniczyli również w NARODOWYM CZYTANIU organizowanym dla mieszkańców miasta przez Bibliotekę Gminną w Kańczudze.

 Następne wielkie czytanie już za rok. Zapraszamy!

GALERIA