W dniach 10.10 -25.10.2021r. uczniowie technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych i technik logistyk odbyli 2-tygodniowy staż zawodowy w Grecji w ramach projektu „Staże zawodowe szansą na lepszą przyszłość” realizowanego ze środków Programu Erasmus+.

Uczniowie zdobyli nie tylko cenne doświadczenia zawodowe, ale również realizowali bogaty program kulturowy. Praktyki zawodowe odbywały się w różnych firmach i instytucjach, które zapewniły uczniom zdobycie wiedzy i umiejętności z danej dziedziny kształcenia oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych.

W ramach poznania greckiej kultury i historii uczniowie wzięli udział w wycieczkach do najbardziej rozpoznawalnych miejsc Riwiery Olimpijskiej. Na podróżniczym szlaku znalazły się: Zespół Klasztorny w Meteorach, Tesaloniki, Platamonas, Narodowy Park Olimpu, Stary Panteleimon, Dolina Tempi oraz rejs na malowniczą wyspę Skiathos. Wyjazdy były szansą powtórki starożytnej historii oraz zasmakowania greckiej codzienności i tradycyjnych greckich potraw.

Praktyki w Grecji były niesamowitą przygodą, a uczniowie wrócili z doświadczeniem i cudownymi wspomnieniami.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: pani Monika Fudali – Czyż i pan Grzegorz Chrapek, a koordynatorem projektu była pani Alicja Majcher.

GALERIA