Akcja NARODOWEGO CZYTANIA, której patronuje Para Prezydencka, ma już kilka lat tradycji – tegoroczne czytanie jest ósme z kolei i skupia się na krótkich formach  powieściowych, czyli nowelach. W tę formę popularyzacji czytelnictwa włączyła się również nasza szkoła, w której NARODOWE CZYTANIE odbyło się 13 września. Do lektury wybrano jedną z proponowanych nowel Stefana Żeromskiego pt.,, Rozdziobią nas kruki, wrony,” a czytali ją i prowadzili uczniowie klasy czwartej Technikum Logistycznego. Ze względów organizacyjnych podzielono czytanie na dwie tury – najpierw uczestniczyły w nim klasy pierwsze, następnie klasy starsze. Po wysłuchaniu dziejów Winrycha, bohatera utworu Żeromskiego, w obu grupach odbyły się quizy literackie połączone ze słodkimi nagrodami.

 Warto podkreślić, że w organizację szkolnej akcji NARODOWEGO CZYTANIA z inspiracji opiekunów, włączyło się Szkolne Radio PAUZA, włączył się także Samorząd Uczniowski i Sklepik Szkolny.

                Zespół Szkół uczestniczył również w NARODOWYM  CZYTANIU  organizowanym 15 września przez Bibliotekę Gminną w Kańczudze. Jednym z prezentowanych utworów była ,,Katarynka” Bolesława Prusa, fragmenty tekstu czytali przedstawiciele szkoły.

Następne wielkie czytanie już za rok. Zapraszamy!