W dniu 29 kwietnia 2019 r. odbyło się w naszej szkole wręczenie dyplomów i nagród w I Gminnym Konkursie Pisanka Wielkanocna.

            Pani Dorota Konieczna – Dyrektor Zespołu Szkół w Kańczudze wręczyła dyplomy i nagrody uczennicom i uczniom szkół z terenu Miasta i Gminy w Kańczudze oraz uczennicy Zespołu Szkół w Kańczudze, którzy zdobyli I, II, III miejsca oraz wyróżnienia w powyższym konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy udziału w konkursie.

Z kolei opiekunom uczniów zostały wręczone podziękowania za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom za tak liczne wzięcie udziału w konkursie, dodała, że na konkurs wpłynęła bardzo duża liczba prac, bo aż 65 z czego jako organizatorzy, jesteśmy zadowoleni. Podkreśliła, że Jury miało utrudnione zadanie, gdyż prace były przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Pisanki wykonane były różnymi technikami, wykorzystano przeróżne materiały, z których powstały pomysłowe i piękne prace.

Zgodnie z regulaminem prace zostały zwrócone wszystkim uczestnikom konkursu. Liczymy, że za rok konkurs będzie cieszył się jeszcze większą popularnością.

Celem konkursu było kształcenie i rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi oraz stwarzanie okazji do indywidualnej działalności artystycznej i florystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek. Zatem zapraszamy na kolejną edycję – już za rok, aby kontynuować dobre praktyki rękodzielnicze.

Gratulujemy!