25 września 2018 roku uczniowie klasy IV TM pod opieką wychowawcy i pedagoga szkolnego p. Katarzyny Kulig oraz nauczyciela p. Bernadety Bar uczestniczyli w Rzeszowskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018, który po raz pierwszy odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim w Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej. Na maturzystów czekały stoiska z 24 uczelni regionalnych, a także
z Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Lublina. Młodzież uczestniczyła w kampanii informacyjno-edukacyjnej, prowadzonej od wielu lat przez Perspektywy wraz z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół wyższych, co znacząco pomoże im w wyborze właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej, a także wysłuchania wykładów ekspertów OKE, dotyczących egzaminu maturalnego z języka polskiego i matematyki.

Przyszłym maturzystom życzymy mądrych wyborów i konsekwencji w osiąganiu wyznaczonych celów edukacyjnych i rozwijaniu własnych pasji zawodowych!