Tak można by zatytułować inscenizację, którą z okazji DNIA DZIECKA przygotowali uczniowie naszej szkoły dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kańczudze. Program oparto na tekstach wybitnych twórców literatury dziecięcej, min. J. Tuwima, J. Brzechwy czy S. Jachowicza.

Były więc tak znane utwory jak np. Na straganie, Samochwała, Kwoka i oczywiście – Pan kotek. Treści bajek uzupełniły przeboje muzyczne znane kilku pokoleniom dzieci, np. Zuzia, lalka nieduża czy Kaczka Dziwaczka i inne. Jedne i drugie zapewniły świetną zabawę nie tylko licznie zgromadzonej widowni, ale także samym aktorom. Ci ostatni doskonale wcielili się w swoje role, nie tylko odpowiednią charakteryzacją, ale także aktorskim przygotowaniem, toteż gorące brawa były jak najbardziej zasłużone. Na koniec spotkania stopień zaangażowania widzów sprawdził quiz oparty na prezentowanych tekstach, a połączony ze słodkimi nagrodami. Warto podkreślić, że wbrew obiegowym opiniom – najmłodsi nie stronią od dobrej literatury i umieją ją właściwie odczytać.

 

,,Bajkowe” spotkanie miało miejsce 1 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kańczudze, a sam program przygotowali uczniowie kl. II LO, I TL, IIITL pod kierunkiem p. L. Szymańskiej i p. B. Bar.