A  JEŚLI  MIŁOŚĆ  JEST  NA  CO  W  ŚWIECIE  TWYM  POTRZEBNĄ

DZIEŃ PATRONA W ZESPOLE SZKÓŁ

Tegoroczny Dzień Patrona  – jak każe tradycja – przypadł tuż przed świąteczną przerwą, czyli na dzień  21 grudnia i przebiegał pod hasłem: A JEŚLI MIŁOŚĆ JEST NA CO W ŚWIECIE TWYM POTRZEBNĄ.

 

W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej  dniu nie było tradycyjnych lekcji, choć budynek szkoły zapełnił się już o 8. 30, bo o tej godzinie poszczególne klasy pod opieką wychowawców przeszły do Kościoła Parafialnego na uroczystą mszę św. Kolejne części obchodów Dnia Patrona miały już miejsce w budynku szkoły na sali gimnastycznej.  Zgromadzonych tam gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców  i uczniów przywitała Pani Dyrektor, a następnie podczas oficjalnej części spotkania,  miało miejsce ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Następnie młodzież zaprezentowała program artystyczny oparty na tekstach Adama Mickiewicza i jego biografii, zwłaszcza tej części, która dotyczy związku poety z Marylą Wereszaczakówną. Obraz tego uczucia,  utrwalony w tekstach Mickiewicza jest ponadczasowy i  niewiele stracił na swej aktualności, co podkreślały śpiewane przez szkolny chór  współczesne piosenki o miłości. Wieloznaczność słowa miłość odniesiono także do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, stąd uroczystość zakończyło podzielenie się Pani Dyrektor opłatkiem z przedstawicielami klas i wspólne kolędowanie.

 

 

Warto podkreślić, że uroczystość Dnia Patrona zgromadziła w naszej szkole  wielu znakomitych gości, m.in. Wicestarostę Przeworskiego –  p. Janusza Owsiaka, Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga – p.Jacka Sołka. Radnych Powiatu Przeworskiego –  p. Krystynę  Sowę oraz p. Marcina Fujarowicza a także Sekretarza Miasta i Gminy Kańczuga p. Teresę Argasińską, ponadto przybyli dyrektorzy  zaprzyjaźnionych szkół, placówek oświatowych, organizacji  i instytucji oraz przedsiębiorstw z terenu miasta i gminy. Wspólne świętowanie było okazją do podziękowań za całoroczną współpracę i do  przekazania  życzeń wszelkiej pomyślności w nowym 2018 roku.