W dniu 18.05.2016 r. klasa 1 TM wraz z opiekunami mgr inż. Ewą Jodłowską-Zając i mgr Martą Pleśniak wybrała się na wycieczkę na trasie Kańczuga- Rzeszów- Dobrzechów- Krosno- Kańczuga.

GALERIA ZDJĘĆ

Pierwszą atrakcją wycieczki był seans filmowy pt: „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie, który jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym. Mieliśmy możliwość poznania
i prezentacji maszyn i urządzeń, na których przeprowadzane są egzaminy z kwalifikacji M.19. Ponadto szczegółowo dowiedzieliśmy się, jak przebiega egzamin praktyczny z powyższej kwalifikacji.  

 

Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do Krosna, w którym poznawaliśmy historię powstawania szkła a także różne techniki zdobienia. W obiekcie mieliśmy okazję zobaczyć jak hutnicy wytwarzają szkło oraz sami mogliśmy spróbować utworzyć szklany przedmiot. W Centrum Dziedzictwa Szkła można obejrzeć szklane wystawy, obraz 3D pt: „The Under Glass” , którego autorem jest Ryszard Paprocki oraz jest możliwość zakupu wyrobów szklanych na terenie obiektu.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie krośnieńskich podziemi, w których znajdowały się wystawy szklarskie m.in. fotografia w szkle, szklane figury, zabytkowe piece i akcesoria do wyrobu szkła. Następnie spacerowaliśmy po rynku. Zmęczeni i głodni udaliśmy się do restauracji „Buda”, gdzie zjedliśmy pyszną obiadokolację.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną  

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, dzięki którym wyjazd był całkowicie bezpłatny:

– Bank Spółdzielczy w Przeworsku,

– Centrum AGD Leokadia Krzysztyniak w Kańczudze,

– Apteka Lafarma w Kańczudze,

– Gabinet Weterynaryjny „DOKTOREK” w Kańczudze,

– Klub Radnych KWW Janusza Ubermana wraz z Panem Januszem Ubermanem,

– Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Kańczudze,

– Stowarzyszenie wspierające rozwój Zespołu Szkół w Kańczudze.

Wdzięczni uczniowie wraz z opiekunami