W nieco zachmurzony, ale ciepły poranek 31 maja 2016 r. klasa I LO przy wsparciu liczebnym klasy II TL wyruszyła na wycieczkę przyrodniczo – rekreacyjną do Radawy. Funkcje opiekunów pełniły panie: Bernadeta Bar i Danuta Płoskoń.

GALERIA ZDJĘĆ

Pierwszym punktem programu był spacer utworzoną w 1999 r. Ścieżką przyrodniczo – edukacyjną „Łapajówka – Radawa”.

 

Niespełna czterokilometrowa trasa wiodła przez las należący do Sieniawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Z prawdziwą przyjemnością spacerowaliśmy, podziwiając piękne widoki, soczystą zieleń, urocze rozlewiska z kładkami, delektując się zapachem ziół.

Największą atrakcją naszej wyprawy był pobyt w parku linowym mieszczącym się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radawie. Pod czujnym okiem instruktorów oraz opiekunów wycieczki pokonywaliśmy własne słabości, trenowaliśmy naszą sprawność fizyczną i siłę charakteru podczas nadrzewnych oraz powietrznych akrobacji. Były chwile tryumfu ale też i trwogi, kiedy wydawało się, że pokonanie następnej przeszkody jest już niemożliwe. Dodatkowej dramaturgii dodawały sygnały zbliżającej się burzy. Natura spisała się jednak na medal – nie dość, że zdążyliśmy wyszaleć się na linach, to jeszcze bez padającego deszczu konsumowaliśmy pyszną kiełbaskę z ogniska. Po takim wysiłku i emocjach smakowała absolutnie wyjątkowo …

Przed wyjazdem zwiedziliśmy jeszcze , położony w pięknej scenerii GOSiR z uroczym zalewem i innymi atrakcjami dla turystów, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną.