W dniu 22. 04. 2016 r. w godz. od 11:00 do 14:00 w Zespole Szkół w Kańczudze odbył się dzień otwarty szkoły kierowany do gimnazjalistów z ościennych miejscowości. Młodzież wraz z nauczycielami przybyła z Jawornika Polskiego, Kańczugi, Krzeczowic, Łopuszki Wielkiej, Manasterza, Pantalowic, Rączyny, Siedleczki, Sieteszy, Urzejowic.

GALERIA ZDJĘĆ

 

W sumie ok. 100 osób. Po oficjalnym przywitaniu gości przez Panią Dyrektor została przedstawiona gimnazjalistom oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/17, a następnie prezentacja multimedialna o kierunkach kształcenia w szkole, w tym prezentacje kierunków technik tj. – technik logistyk przez pracownika Axtone, – technik procesów drukowania przez pracownika Marmy – Polskie Foli. Ponadto podczas tej oficjalnej części programu został przeprowadzony otwarty wykład dotyczący Światowego Dnia Ziemi. Wykłady prowadziły dr Anna Muzyczka, dr Alicja Kłos oraz mgr Barbara Bajger pracownice PWSTE Jarosław. Następnie młodzież gimnazjalna była oprowadzana przez wyznaczonych nauczycieli po szkole i uczestniczyła w wyznaczonych klasach/salach w następujących prezentacjach przedmiotowych: informatyczno-logistycznej, fizycznej, matematycznej, chemicznej, biologicznej, z j. angielskiego, gastronomicznej, mechanicznej, hotelarskiej, a w bibliotece szkolnej były zaprezentowane kroniki szkolne do przeglądania historii szkoły.

 

Aby umilić i uatrakcyjnić gościom pobyt w szkole został także przedstawiony pokaz kosmetyczny przez pracowników PWSTE z Jarosławia, konkurencja w tańcu „Belgijka” oraz zorganizowany poczęstunek obsługiwany przez uczniów naszej szkoły.

Opracowała: Iwona Trojnar