Nataniel Pawełek z Kańczugi miał niespełna 15 lat, kiedy usłyszał diagnozę, która zabrzmiała jak wyrok : mięsak Ewinga – złośliwy nowotwór kości, atakujący głównie dzieci i młodych ludzi. To był szok, niedowierzanie i setki piętrzących się w głowie pytań. Nastolatek bez wahania podjął walkę o zdrowie i życie, i nie traci nadziei. W tej walce wspiera go wiele osób.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Mieszkanki Kańczugi Jolanta Ilasz ( instruktorka zumby) i Patrycja Bielec jako pierwsze wpadły na pomysł zainicjowania akcji młodszemu koledze. Potem ruszyła już lawina i ludzie spontanicznie zaczęli oferować pomoc, włącznie z panią dyrektor Teresą Łuczyk prezes Stowarzyszenia na rzecz Edukacjim Wypoczynku i Sportu (EWiS).
I tak w sobotę 12 listopada, najpierw rozegrany został turniej charytatywny piłki nożnej rocznika 2007 oraz towarzyskie mecze piłki nożnej pomiędzy drużynami reprezentującymi służby mundurowe. Następnie halą zawładnęły panie, dając trzygodzinny pokaz zumby. Chętnie także mogli obejrzeć sprzęt wojskowy z jednostki RWT Rzeszów. Dla najmłodszych atrakcją było malowanie tworzy oraz kącik zabaw.

Podczas maratonu zorganiozwana została zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację chłopca, za którą odpowiedzialne było Stowarzyszenie EWiS. Podczas sobotniego wieczoru udało się zebrać: 8 058,45 zł.

Z całego serca dziękujemy za pomoc.

Pamiętajmy!
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest,
nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II