W Zespole Szkół od wielu lat obchodom DNIA PATRONA towarzyszą konkursy związane z twórczością Adama Mickiewicza. W tym roku po raz pierwszy nosiły nazwę ,,powiatowe” i podobnie jak w poprzednich latach, cieszyły się dużą popularnością. Odbyły się 16.12.2015r. pod Patronatem Honorowym STAROSTY POWIATU PRZEWORSKIEGO, UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO i PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY TECHNICZNO-EKONOMICZNEJ w JAROSŁAWIU.

GALERIA ZDJĘĆ

Tegoroczna edycja zgromadziła ogółem 54 uczestników z gimnazjów Powiatu Przeworskiego oraz z Zespołu Szkół w Kańczudze. Dowodzić to może, że twórczość Mickiewicza ciągle odczytywana jest na nowo i może zainteresować współczesnych młodych ludzi. W kategorii gimnazjum jury przyznało:

 

KONKURS RECYTATORSKI

I miejsce – Gabriela Świętochowska, gimnazjum Gorliczyna

II miejsce – Bartosz Zięzio, gimnazjum Manasterz

III miejsce – Weronika Majka, gimnazjum Sietesz

Wyróżnienia:

Anita Drabik, gimnazjum Krzeczowice

Sabina Szatkowska, gimnazjum Pantalowice

Dawid Stachiewicz, gimnazjum Urzejowice

KONKURS PLASTYCZNY

I miejsce – Angelika Konieczny, gimnazjum Gorliczyna

II miejsce – Kamil Głąb, gimnazjum  Kańczuga

III miejsce – Kamila Pilch, gimnazjum  Siedleczka

Wyróżnienia:

Gabriela Malach, gimnazjum  Krzeczowice

Katarzyna Olejarz, gimnazjum  Kańczuga

Natalia Hawro, gimnazjum Sietesz

Zuzanna Jarosz, gimnazjum Gorliczyna

Spośród uczniów Zespołu Szkół I miejsce w Konkursie Recytatorskim zajęła Agnieszka Dudek (III LO), kolejne Monika Jawniak (IITŻ), III miejsce przypadło Paulinie Darasz (I LO). Wyróżniono także recytację Karoliny Krzan ( ILO ) i Izabeli Wołoszyn (II TL).

W Konkursie Plastycznym natomiast I miejsce zajęła Kamila Bochnak (II TL), miejsce II – Aleksandra Chmura ( I LO ) a miejsce III Wioletta Krysa (I LO). Wyróżnienie otrzymała także Patrycja Chmielecka (I TM).

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, Bank Spółdzielczy Dynów o/ Kańczuga, Radę Rodziców i Radę Szkoły Zespołu Szkół.

W opinii jury popisy konkursowe prezentowały wysoki poziom umiejętności artystycznych oraz dużą wrażliwość na piękno i urodę poezji Mickiewicza.

Konkursy były okazją do rywalizacji na artystycznym polu, ale służyły też wymianie doświadczeń i towarzyskim spotkaniom przy herbacie i ciastkach przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia w Zespole Szkół.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a nauczycielom i dyrekcjom szkół dziękujemy za udział w turnieju i zapraszamy za rok.