HOJNOŚĆ I OTWARTE SERCA – ZNAK V ANDRZEJKOWEGO KONCERTU CHARYTATYWNEGO

Młodzież Zespołu Szkół ma wielkie serce i pasję społecznego działania, dowiódł tego tegoroczny ANDRZEJKOWY KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ HOSPICJUM DLA MAŁYCH DZIECI W RZESZOWIE, który odbył się w szkole 19.11.2015.

GALERIA ZDJĘĆ

Impreza ma paroletnią historię, odbywa się w Zespole Szkół już od pięciu lat przy dużym wsparciu Dyrekcji i Nauczycieli. Zrodziła się z inicjatywy Szkolnego Radia PAUZA, do którego dołączył Samorząd Szkolny i Szkolne Koło PCK. Program koncertu w tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, przygotowali chętni uczniowie, była więc prezentacja na temat Hospicjum, piosenki wykonywane z chórkiem i bez, a nawet filmik pokazujący scenkę kabaretową w wykonaniu młodzieży, wszystko sprawnie prowadzone przez szkolne prezenterki. Obsługę techniczną zapewniało radio PAUZA. W trakcie koncertu SK PCK prowadziło kwestę wśród licznie zgromadzonej społeczności szkolnej – nauczycieli i uczniów, ci ostatni dowiedli, że – wbrew obiegowym opiniom – rozumieją potrzebę Społecznego działania. Warto podkreślić, że w V edycji Koncertu, podobnie jak w IV, wzięli udział mieszkańcy Kańczugi, w tym pracownicy Urzędu Gminy, Biblioteki Publicznej, Nadleśnictwa, Galerii Węgierskiej, uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum. Bogaty program dnia dopełniła dyskoteka andrzejkowa, którą zaproponował Samorząd. W jej trakcie zorganizowano loterię fantową na rzecz Hospicjum. Główna wygrana, czyli piękny pluszowy miś, stał się własnością tegorocznej maturzystki. Nikt nie czuł się jednak przegrany, bo wszystkim dopisywały humory.

 

Zebrane w tym dniu pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji Podkarpackiego Hospicjum (szczegóły na tablicy ogłoszeń).Uczestnikom akcji dziękujemy i już dziś zapraszamy na kolejną edycję.