24 marca 2015 roku pedagog szkolny Katarzyna Kulig zorganizowała wyjazd maturzystów z liceum i technikum na DZIEŃ OTWARTY Instytutów Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Podczas spotkania młodzież zapoznała się z ofertą dydaktyczną uczelni na rok akademicki 2015/2016 oraz uzyskała informacje związane z organizacjami studenckimi i kołami naukowymi. Zaprezentowany został również nowy film promujący PWST-E w Jarosławiu. Uczniowie zwiedzili instytuty: Stosunków Międzynarodowych, Ochrony Zdrowia oraz Inżynierii Technicznej. Uczelnia otworzyła drzwi Biblioteki, Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnego z halą sportową, siłownią, boiskami oraz kortami tenisowymi.

Uczniowie poznali ofertę prowadzonych przez PWST-E kierunków studiów poprzez bezpośrednie rozmowy z wykładowcami i studentami w wyposażonych w sprzęt najnowszej generacji salach wykładowych, pracowniach komputerowych i nowoczesnych laboratoriach. Kadra dydaktyczna oraz studenci opowiadali m.in. o zagranicznych praktykach studenckich w Grecji, możliwości wyjazdu do niemal wszystkich krajów UE w ramach Programu Erasmus+, a także kursach i certyfikatach językowych oraz informatycznych.

Bardzo interesująco podczas Dnia Otwartego zaprezentował się Instytut Stosunków Międzynarodowych, który proponuje studia na kierunkach: administracja, europeistyka oraz turystyka i rekreacja. Poza przedstawieniem kierunków odbyło się także spotkanie z podróżnikiem – jego relacja z wyprawy do Nepalu oraz prezentacja form turystyki kwalifikowanej. Młodzież uczestniczyła też w przygotowanym przez uczelnię poczęstunku.

Opiekę nad młodzieżą pełniły p. Katarzyna Kulig, p. Lucyna Szymańska i p. Beata Drozd. Z pedagogami towarzyszącymi młodzieży spotkali się JM Rektor, prof. nadzw. dr hab. Wacław Wierzbieniec oraz Prorektor ds. Studenckich doc. dr Krzysztof Rejman.