ZBIERAJ – NIE NISZCZ – WSPIERAJ – PRZEKAŻ!!!

(makulaturę, prasę, książki)

Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Kańczudze w roku szkolnym 2014/2015 kontynuuje zbiórkę makulatury na rzecz budowy „Studni
w Sudanie Południowym”.

Misja Polskiej Akcji Humanitarnej każdego dnia realizuje kolejne punkty planu pomocy mieszkańcom tego kraju. W tegorocznej porze suchej w Sudanie Południowym udało się wywiercić aż 21 studni. Zbudowano je w największym stanie tego najmłodszego na świecie państwa – w stanie Jonglei, w dystryktach Uror i Ayod.

„…Przeciętna studnia w Sudanie Płd. jest głeboka na 80 do 100 metrów, a wodę wydobywa się z niej za pomoca pompy ręcznej. Studnia jest centrum życia wioski: nieustannie gromadzą się przy niej kobiety i dzieci czekające na swoją kolejke do napompowania wody do kanistrów. Średnio ze studni korzysta od 1000 do 1500 uzytkowników, chociaż według powszechnie uznanych standardów pomocy humanitarnej, na jedną studnię powinno przypadać 500 osób. Dlatego też, mimo że od początku działalności PAH w Sudanie Południowym, czyli od 2006 r. wybudowano 127 studni, PAH czeka jeszcze dużo pracy!…”

Akcja będzie trwała w szkole do zakończenia roku szkolnego. Makulaturę można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Tel. kontaktowy do szkoły: 16-642-38-30

„Sami nie zdziałamy dużo, razem możemy zrobić wiele”!

wolontariusze i opiekunowie SK Caritas