WYCIECZKA 2014

Gdynia – Karlskrona (Szwecja)- Poznań

31 maja – 4 czerwca 2014 r.

W dniach od 31 maja 2014 r. do 4 czerwca 2014 r. 29 uczniów z klasy I LO, II LO oraz z II TŻH Zespół Szkół w Kańczudze wyjeżdza na kilkudniową wycieczkę do Poznania i Trójmiasta wraz z dwudniowym rejsem promem po Morzu Bałtyckim i krótką wizytą w Karlskoronie (Szwecja).


Celem wycieczki jest promocja nowego stylu życia i czerpania radości z turystyki poprzez rejs po Bałtyku, a także spacer po Szwedzkiej Karlskoronie, spacer po najbardziej reprezentacyjnych ulicach Gdańska, który przybliży nam dawną swietność nadmotlawskiego miasta, ponadto zwiedzimy Poznań, który był jednym z ośrodków stołecznych i religijnych państwa Piastów X i XI wieku, a w przeszłości pełnił funkcje siedziby władców Polski. 

 W ramach wyjazdu planujemy realizacje programu profilaktycznego: „Alkohol oszukuje”, promującego styl życia wolny od uzależnień i wskazującego perspektywy zdrowego życia, a także drogi do satysfakcji osobistych bez zażywania alkoholu. Głównym założeniem będzie kształtowanie osobowości uczniów i wspieranie rozwoju w kwestii podejmowania zachowań, które nie prowadzą do uzależnienia. 

Dziękujemy 

Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Kańczuga

za wkład w wysokości 900 zł,  

 

Nadleśnictwu w Kańczudze

 za dofinansowanie w wysokości 600 zł, 

 

Radzie Rodziców przy Zespole Szkół 

za wkład 500 zł,

 

Stowarzyszeniu Wspierającemu Rozwój Zespolu Szkół 

za wsparcie w wysokości 200 zł, 

 

 

My uczniowie Zespołu Szkół w Kańczudze DZIĘKUEMY za każda pomoc finansową, która umożliwi nam spełnienie naszych marzeń. Niewiele możemy dać za wniesienie wkładu w realizację naszych planów – możemy zaoferować wdzięczność, że dzięki Waszej pomocy, nasza szara rzeczywistość rozpromieni się radością i urzeczywistnieniem młodzienczych pragnień.