Pod tym hasłem odbyło się 24 czerwca tego roku spotkanie uczniów klasy pierwszej liceum z przedstawicielami OHP z Przeworska. Choć to koniec roku i czuć powiew wakacji, do szkoły przyszło 90% składu klasy i nawet wczesna godzina spotkania (8.00) nie stanowiła tu przeszkody. Prowadzacy spotkanie przedstawili szeroko formy i zasady dzialania OHP.

GALERIA ZDJĘĆ

Zaprezentowali też obecnie realizowane róznorodne projekty i bezpłatne kursy, w których może wziąć udział młodzież poniżej 18 roku życia. Własnie to zagadnienie najbardziej interesowało uczestników spotkania. Pytano o możliwości i formy wakacyjnej pracy, a także o to, jaka jest sytuacja prawna młodych ludzi podejmujących prace dorywczą. Uczniowie wypełnili również ankietę, która po podpisaniu jej przez rodziców, umożliwi wprowadzenie danych chętnych osób do bazy OHP.

 

Dla wielu uczniów spotkanie z przedstawicielami OHP było okazją do uświadomienia sobie faktu, że wakacje można także wypełnić pracą, która przyniesie odrobinę niezależnosci finansowej, a co za tym idzie realizacę wakacyjnych planów.