Niełatwa to sztuka, ale uczniowie Zespołu Szkół i to potrafią. Dowodem na to jest udział uczennicy Agnieszki Hejnosz z klasy III TŻ pod opieką p. Lucyny Szymańskiej w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym. Agnieszka – jak przystało na uczennicę szkoły gastronomicznej – wybrała jako temat wystąpienia to z czym najczęściej ma do czynienia, czyli gotowanie i pieczenie.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Mówiąc, skupiła swoją uwagę na potrawach regionalnych, na dotychczasowych doświadczeniach w poznawaniu tajników zawodu. Wybrany przez Agnieszke temat był oryginalny i ciekawie opracowany, toteż została ona laureatką tego wojewódzkiego etapu, zajmując VI miejsce. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

 

Warto dodac, że XV Wojewódzki Konkurs Krasomówczy dla Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych został zorganizowany przez Oddział PTTK w Przeworsku i odbył się 16 października 2014 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Przeworsku.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, tym bardziej iż otwarty został nie tylko tradycyjnymi przemowami organizatorów i pana Starosty, ale także uroczystym krojeniem tortu z okazji okrągłej rocznicy Konkursu. Mimo wysokiej frekwencji tortu starczyło dla wszystkich. Konkurs był więc ucztą dla ucha i dla ciała.