Dnia 10 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się konkurs „Ryba nie tylko od święta”. Konkurs rozpoczął się od przemówień Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Wicemarszałka Lucjana Kuźniara, który dokonał oficjalnego otwarcia konkursu. Do udziału w zmaganiach zgłosiło się, oprócz naszej szkoły, 5 placówek: Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grębowie, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mielcu.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch potraw do oceny: dania głównego i przystawki. Surowcem wyjsciowym były krajowe ryby słodkowodne. Szkoły reprezentowane były przez trzyosobowe ekipy uczniów. Przedstawicielami naszej szkoły były trzy uczennice z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Agnieszka Hejnosz, Gabriela Bochnak, Katarzyna Kontek wraz z opiekunem Pania Małgorzatą Rożek-Ziobro.

Uczennice w ramach konkursu przygotowały trzy potrawy. Wśród przystawek na zimno zaserwowały Sałatkę z wędzonym pstrągiem, natomiast na ciepło Okonia w sosie cytrynowym w kolorowej salsie. Jako danie główne podały Tolpyge w risotto z peczaku. Potrawy zostały zaprezentowane w pięknej scenerii stołu o tematyce morskiej wśród sieci morskich, rybek, muszli oraz pereł.

Poziom przygotowanych potraw był wysoki. Jury doceniło trud naszej drużyny i nagrodziło II miejscem w kategorii przystawka.

Specjalnymi gośćmi oceniającymi potrawy byli:

– Pani Dorota Pajecka: szef kuchni Hotelu Ambasador w Rzeszowie,

– Pan Dariusz Polak: wiceszef kuchni restauracji Hotelu Bristol w Rzeszowie,

– Pan Grzegorz Bednarczyk: szef kuchni Karczma Polska w Mielcu.

Młodzież z klasy II TŻ pod okiem opiekuna a zarazem wychowawcy po raz kolejny zdobywa zaszczytne miejsce w konkursach wojewódzkich.