Dzień Otwarty w naszej szkole można uznać za udany. W tym roku został on połączony z II edycją warsztatów ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ, które skierowane były do gimnazjalistów.

GALERIA ZDJĘĆ

3 kwietnia 2014r. nasza placówkę tłumnie odwiedziła młodzież klas trzecich gimnazjum z Kańczugi i okolicznych miejscowości: Siedleczki, Rączyny, Łopuszki Wielkiej, Krzeczowic, Pantalowic, Sieteszy, Urzejowic, Żurawiczek i Rozborza Długiego.

 

Zebranych gości powitała Dyrektor ZS Pani Dorota Konieczna. Następnie głos zabrał dyrektor techniczny firmy Axtone Pan Sławomir Woch, który przedstawił praktyczne korzyści wynikające z podjęcia nauki w nowo tworzonym technikum w zawodzie technik logistyk. Klasa będzie objęta patronatem tej firmy. Młodzież gimnazjalna obejrzała także prezentację multimedialną, zawierającą ofertę edukacyjną oraz informacje o szkole, zarówno te związane z nauką, jak i z życiem społeczności szkolnej podczas różnego rodzaju imprez.

Chętni gimnazjaliści wzięli udział w quizie, w którym musieli wykazać się wiedzą o naszej szkole. Wszyscy, którym dopisało szczęście otrzymali cenne nagrody.

Następnie uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wybranych przez siebie warsztatach, prowadzonych przez nauczycieli ZS oraz pracowników naukowych uczelni, z którymi szkoła wspólpracuje. Były to:

  • Warsztaty z fizyki: Fizyka wokół nas

Prowadzący: mgr Donata Kozłowska – nauczyciel Zespołu Szkół w Kańczudze

  • Warsztaty kulinarne: Garnirowanie w praktyce

Prowadzący: mgr Grażyna Dzierga, mgr inz. Małgorzata Rożek-Ziobro – nauczyciele Zespołu Szkół w Kańczudze

  • Warsztaty mechaniczne: Wykształceni technologią

Prowadzący: mgr inż. Lesław Łazar, mgr inż. Ewa Jodłowska-Zając – nauczyciele Zespołu Szkół w Kańczudze

  • Warsztaty z przedsiębiorczości: Jestem przedsiębiorczy

Prowadzący: dr Marek Uryniak – pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu

  • Warsztaty fotograficzne: Przetwarzanie obrazu grafiki rastrowej

Prowadzący: dr Tomasz Lewandowski – pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoly Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu

  • Warsztaty z bezpieczeństwa i produkcji żywności : Czy wiem, co jem?

Prowadzący: prof. dr hab. Grażyna Jaworska – pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnio europejskiej w Przemyślu

  • Warsztaty z dietetyki: Smacznie i zdrowo – żyj kolorowo!

Prowadzący: mgr Edyta Łuszczki – specjalista dietetyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia związane z ozdabianiem potraw oraz warsztaty fotograficzne, które zgromadziły po kilkudziesięciu uczestników. Uczniowie naszej szkoły w tym czasie wzięli udział w warsztatach kosmetycznych połączonych z kreowaniem własnego wizerunku, które prowadziła Pani mgr Barbara Bajger z Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Dzień Otwarty był okazją do zaprezentowania gościom nowoczesnych, w większości wyposażonych w tablice interaktywne klasopracowni oraz spotkania z nauczycielami i uczniami, którzy opowiadali o tym, jak wygląda codzienna nauka. Miłym akcentem spotkania był poczestunek przygotowany przez uczniów klasy II Technikum Żywienia. Gimnazjalistom udzieliła się także panująca w szkole przyjazna atmosfera. Młodzi ludzie opuścili mury naszej szkoły zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do kontynuowania nauki już we wrześniu.