Nasi uczniowie próbują swoich sił w różnych konkursach. Tym razem swoje prace wykonywali, wykorzystując techniki szydełkowania, haftowania, karczocha oraz quillingu.

GALERIA ZDJĘĆ

Nie wszyscy posiadają zdolności manualne do wykonywania prac ręcznych, ale są tacy, dla których stanowi to pasje.

 

Na X Międzynarodowy i XVI Ogólnopolski konkurs „Igłą Malowane” swoje prace przygotowali Aneta Krysa z kl. I TŻ i Kacper Skoczylas z kl. I LO. Konkurs organizowany jest corocznie przez Zespół Szkół Odzieżowych im. K. Kiesłowskiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Aneta zajeła się haftowaniem 6 serwetek i dużej serwety na ławę, stanowiących komplet. Wykonała je na lnie haftem margerytkowym. Z kolei Kacper wykorzystał technike haftu Temari, krzyżykowego i karczocha. On zastosował powyższe techniki na jajkach styropianowych, co w efekcie koncowym dało – pisanki.

Niestety prace nie zajęły miejsc w ścisłej czołówce, ale można „pocieszyć” oko przygladając się im, chociażby na zdjęciu. Aneta, jak też Kacper mogą spróbować swoich sił w tak prestiżowym konkursie ponownie za rok, a może inni uczniowie również zechcą podjąć takie wyzwanie.

Drugim konkursem, w którym nasz uczeń wziął udział był V Konkurs Plastyczny „WIELKANOCNY DOM 2013” – edycja ogólnopolska, zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Lubaczowie.

Tym razem również Kacper Skoczylas z kl. I LO wykonał pisankę techniką quillingu. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział w powyższych konkursach.

Zarówno w jednym, jak i w drugim konkursie zorganizowane zostały wystawy wszystkich prac.

Pod okiem opiekuna pani mgr inż. Ewy Jodłowskiej-Zając już „knują” plany, czym zaskoczyć Jury w kolejnych edycjach konkursów.

Życzymy cierpliwości w wykonywaniu nowych dzieł