„… zapraszam Wszystkich, aby byli wiarygodnym znakiem

wspólnoty Kościołów poprzez pomoc materialną,

szczególnie w czasie kryzysu, którego doświadcza ludzkość,

by stworzyć młodym Kościołom lokalnym warunki,

dzięki którym oświeca ludzi Ewangelia miłosierdzia”.

(Ojciec św. Benedykt XVI)

W dniu 24 czerwca 2013 r. Szkolne Koło Caritas po raz kolejny zorganizowało spotkanie z O. Krzysztofem Krzyśków z Misji w Maracaibo, mieszczącej się w północno – zachodniej Wenezueli, by zapoznać młodzież z pracą misyjną. Maracaibo jest połączone z Wenezuelą jednym z najbardziej znanych mostów świata. Jest to Most generała Rafaela Urdanedy. Ta niezwykła konstrukcja liczy sobie 8,67 km dlugości.


GALERIA ZDJĘĆ

 

Ojciec Krzysztof pracą misyjną zajmuje się już ponad 20 lat, a od 5 lat pracuje wśród Indian Wayuu w parafii Św. Izydora. Indianie Wayuu pochodzą z półwyspu Guajira, który należy częściowo do terytorium Kolumbii i Wenezu­eli. Etnia Wayuu jest dosyć liczebna – ok. 200 tys. Indian. Spo­sób ich patrzenia na świat i na Boga jest całkiem inny od naszego. Misjonarze uczą się dialogu z nimi i praktycznie tylko odwiedzają ich miejsca zamieszkania, żeby z nimi być. Indianie Wayuu wierzą m.in. w sny. Uważają, że sny zawierają informacje na temat przyszłości. W przypadku kiedy sen kryje negatywną wiadomość, wczesnym rankiem praktykują rytualne obmywanie ciała w zimnej wodzie, aby ten sen nie znalazł miejsca w rzeczywistości. Interpretacji snów dokonują osoby starsze w rodzinie albo w wiosce. To tylko jedna z wielu ciekawostek, która uslyszeliśmy!

Zachód słońca nad Jeziorem Maracaibo

Zachęcamy wszystkich do wspierania Misji w Ameryce Południowej. My również przekazujemy skromną kwotę, by wesprzeć indiańskie dzieci z parafii Św. Izydora.