W związku z obchodzonym 4 lutego Dniem Walki z Rakiem szkolny Zespół Promocji Zdrowia pod opieką Danuty Płoskoń i Grażyny Dziergi przygotowali i  przedstawili społecznosci szkolnej prezentację multimedialną poświęconą chorobom nowotworowym, przygotowaną na podstawie prac prof. Leszka Kołodziejskiego.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Uczennice klas II i III LO: Paulina Cynk, Katarzyna Przegrocka, Olga Kubicka oraz Katarzyna Kubicka zapoznały uczniów naszej szkoły z przyczynami i rozwojem chorób nowotworowych. Szczególną rolę zwrócono w tym roku na walkę z nowotworem złośliwym skóry, czyli czerniakiem.

Począwszy od 2012 r. nasza szkoła przyjęła na siebie rolę lokalnego lidera w realizacji założeń „Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Staramy się propagować w naszym rejonie zasady profilaktyki chorób nowotworowych poprzez zdrowy styl życia. Szczególną rolę odgrywają w nim zasady zdrowego żywienia, aktywność fizyczna oraz unikanie zachowań ryzykownych (np. palenia papierosów). Uświadamiamy też znaczenie badań profilaktycznych we wczesnym wykryciu i leczeniu nowotworów.

Uczniowie szkoły otrzymali podczas prezentacji różne materiały poświęcone walce z rakiem w postaci folderów, komiksów i ulotek.