W dniu 25.06.2012 roku Szkolne Koło CARITAS już po raz czwarty zorganizowało dla uczniów Zespołu Szkół spotkanie z Siostrą Michalitką Assuntą Słysz – misjonarką z Kamerunu.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z pracą Sióstr Misjonarek
w Kamerunie, polegająca m.in. na:

– opiece nad katolickimi szkołami i przedszkolami,

– adopcji duchowej afrykańskich dzieci,

– wspomaganiu i opłacaniu szkół czy przedszkoli ponad 600 dzieciom, których rodzice/opiekunowie są w trudnych warunkach materialnych,

– prowadzeniu sierocińca dla ponad 120 dzieci, trosce o ich wyżywienie, pomoc w odrabianiu lekcji,

– regularnym szczepieniu dzieci i przeciwdziałaniu różnym chorobom,

– prowadzeniu przychodni lekarskich z małymi laboratoriami i aptekami,

– sprawowaniu objazdowej opieki lekarskiej w ok. 120 wioskach,

– pomaganiu w pracy duszpasterskiej,

– prowadzeniu Centrum Formacji Katechetycznej i Duchowej w Nguelemendouka oraz organizowaniu wlasnych akcji pomocy dla misji w Nguelemendouka i Betare-Oya .

Czy wiesz, że…W Afryce z powodu chorób i głodu umiera 12 milionów dzieci rocznie, z czego 80% z dala od szpitali, a większość dzieci traci co najmniej jedno z rodziców z powodu AIDS lub innych chorób?

Możesz pomóc afrykańskiemu dziecku biorąc udział w projekcie „ŻYWIE DZIECKO W NGUELEMENDOUKA” lub wesprzec afrykańską rodzinę współtworząc „FUNDUSZ RODZINNY W NGUELEMENDOUKA”.

Możesz włączyć się również w budowę DOMU DLA SIEROT lub przyłączyć się tak jak nasza szkoła do akcji „Adopcja Serca”. Zachęcamy do wspierania misji w Nguelemendouka i Betare-Oya
w Kamerunie!

opiekunowie: D. Płoskoń i K. Kulig