11 grudnia 2012 roku odbyła się wycieczka do Rzeszowa zorganizowana przez nauczycieli Zespołu Szkół w Kańczudze: p. M. Lemiech, p. M. Liszke-Wołoszyn i p. B. Botwinę, w której wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich.

GALERIA ZDJĘĆ

Celem naszej wycieczki było zapoznanie z funkcjonowaniem studia telewizyjnego i warsztatem pracy dziennikarzy. Ogromne wrażenie zrobiło na nas Archiwum Telewizji Rzeszów. Pani, która pracuje tu od samego poczatku istnienia TVP Rzeszów, oprowadzała nas po budynku i opowiadała ciekawe historie z 25-letniego okresu działalnosci. Nastepnie zostaliśmy wtajemniczeni w pracę dziennikarzy. Każdy mógł spróbować swoich sił jako prezenter lub pogodynka. Obejrzeliśmy także film pt. „Dzieje Rzeszowa” przedstawiający historię stolicy Podkarpacia.

Następnym etapem naszego wyjazdu był seans filmowy w Multikinie. Film „Pokłosie” w reżyserii Władysława Pasikowskiego zrobił na nas piorunujące wrażenie. To tragedia głównego bohatera Franciszka Kaliny, który z bratem Józkiem próbuje rozwikłać zagadkę zamordowania rodzin żydowskich w rodzinnej wsi podczas II wojny światowej.
Wycieczka była bardzo interesująca i na pewno wszyscy chcieliby ją powtórzyć.