Happening pod hasłem „GRAM CZYSTO – NIOSĘ POMOC – KIBICUJĘ FAIR PLAY”

6 czerwca 2012r. w naszej szkole odbyła się V edycja happeningu „GRAM CZYSTO- NIOSĘ POMOC”. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem „KIBICUJĘ FAIR PLAY”.

GALERIA ZDJĘĆ


 

W imprezie brali udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Nasze święto uświetnili: Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga pan Jacek Sołek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kańczudze pani Teresa Łuczyk, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kańczudze pani Anna Bachnacka, dyrektor Gimnazjum w Siedleczce pani Maria Fudali, dyrektor Gimnazjum w Gaci pani Małgorzata Płoskoń oraz wychowawcy klas trzecich zaprzyjaznionych gimnazjów.

Zgodnie z przyjetym hasłem przygotowane na ten dzień konkursy dotyczyły wiedzy sportowej oraz tzw. „strefy kibica”, a wszyscy uczestnicy imprezy biało-czerwonymi elementami stroju podkreślili swoją chęć kibicowania fair play naszym piłkarzom.

Każda klasa podzieliła się na trzy zespoły, które startowały w przygotowanych konkursach. Wiedza z różnych dyscyplin sportowych potrzebna była w miedzyklasowym konkursie wiedzy sportowej, który wygrała klasa I LO, a wyróżnienie otrzymała klasa II TŻH.

Strefa kibica” obejmowała dwa konkursy międzyklasowe: plastyczny „Przeciw przemocy – Kibicuje Fair Play”oraz na najciekawsze przebranie kibica. W konkursie plastycznym wygrala klasa I LO, a wyróżnienie otrzymała klasa II TŻH. Za najciekawszy strój kibica I miejsce przyznano klasie II LO /w roli kibica Monika Klepacz/, a wyróżnienie przypadło klasie II TŻH /w roli kibica Edyta Letka/.

Kolejnym punktem programu było spotkanie całej społeczności szkolnej na sali gimnastycznej, gdzie odbył się koncert muzyczny zespołu uczniów klasy I LO /szukają nowych talentów/ z solistka Ola Jarosz z II TŻH. Koncert uświetnily występy tancerzy z Klubu Tanecznego Dzet Rzeszów- BoguchwałaMelanii Cieślinskiej i Kacpra Klimaszewskiego. Tancerze zaprezentowali się w tańcach standardowych, w których są mistrzami województwa podkarpackiego w klasie A oraz w tańcach latynoamerykańskich, w których osiągneli klasę B. Gromkie brawa świadczyły, że występy bardzo się podobały.

Kolejną atrakcją była prezentacja przygotowana przez Medyczną Szkołę Policealną z Łańcuta. Oferta obejmowała m.in. pokaz masażu, makijażu szkolnego oraz indywidualne porady kosmetyczno-zdrowotne.

Tradycyjnym elementem happeningu stał się już MARSZ „PRZECIW PRZEMOCY” ulicami naszego miasta. Śpiewem i strojami uświetnili to wydarzenie uczniowie szkoły podstawowej z naszego miasta oraz z zaprzyjaźnionych gimnazjów, którzy po raz kolejny szli z nami.

Marsz kończył się przed halą sportową, gdzie odbył się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ. W skład turniejowych drużyn wchodzili uczniowie gimnazjum, liceum i technikum.

W efekcie I miejsce zdobyły Urzejowice, a wyróżnienie otrzymała „Reszta Świata”.

Ostatnią atrakcją była kiełbasa z grilla. Tym razem grilowali nauczyciele i pracownicy szkoły, a wszyscy uczestnicy imprezy doskonale się integrowali.

Podziękowania dla zespołu wychowawczego i przedmiotów sportowo-obronnych za przygotowanie imprezy oraz dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, którzy wykonali przydzielone im zadania.