Ostatni czwartek przed tradycyjnymi andrzejkami nie pozwalał się uczniom w szkole nudzić. Najpierw, za zgodą Pani Dyrektor, odbył się II ANDRZEJKOWY KONCERT CHARYTATYWNY na rzecz rzeszowskiego hospicjum dla małych dzieci. Pomysł zrodził się z inicjatywy Szkolnego Koła PCK oraz Szkolnego Radia PAUZA.

GALERIA ZDJĘĆ

Na imprezie wystąpił powstały niedawno szkolny zespół muzyczny, który tworzą uczniowie: Tomek Kuźniar, Bartek Batycki, Aleksandra Jarosz, Patrycja Wąsacz, Kornelia Mucha i Krystian Leniar. Zespól powstal we wspólpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kańczudze. Czwartkowy występ był ich premierą, a ponieważ spotkal sie z ciepłym przyjęciem mamy nadziejż, że jeszcze nieraz go usłyszymy. W drugiej części koncertu wystapił znany w Kańczudze i nie tylko raper Grzegorz, który wraz z kolegą zaprezentował swoje muzyczne widzenie swiata. Obie części koncertu – glośne i dynamiczne – nagradzane były oklaskami, choć pewną przeszkodą w odbiorze tekstów była zła akustyka sali gimnastycznej. Nie przeszkadzało to jednak w dobrej zabawie a także hojności, którą wykazała się społeczność szkolna. W sumie zebrano kwotę 200 zł.

Na czwartkowy wieczór natomiast Samorząd Uczniowski przygotował andrzejkową dyskotekę, którą zgromadziła młodziezżz różnych klas, od najstarszych do najmłodszych. Być może nie bez znaczenia jest tu fakt, że zgodnie z tradycją, uczestnicy zabawy na drugi dzień są zwolnieni z odpytywania z poprzednich lekcji. Oprawę techniczną i muzyczną dyskoteki zapewnili chłopcy ze szkolnego radia. 

Obie części dnia były udane, o czym świadczą zdjęcia.