W dniu 19.12.2011 od godz. 12.00 uczniowie Zespołu Szkół mieli okazję uczestniczyć w TARGACH PRACY, mogli też zapoznać się z ofertą edukacyjną skierowaną do przyszłych studentów.

GALERIA ZDJĘĆ

    

Maturzystom pragnącym kontynuować naukę po maturze swoje kierunki prezentowały różne uczelnie z Rzeszowa, m.in. Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Inżynieryjno – Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, Medyczna Szkoła Policealna. Ponadto z Przeworska przyjechali przedstawiciele Państwowej Szkoły Społeczno- Gospodarczej, z Łancuta przedstawiciele Medycznej Szkoły Policealnej. Dla szukających pracy swoje stoiska przygotowały różne firmy i instytucje. Były wśród nich znalazły się oferty Firmy AVON, Kawiarni WITAMINKA, Hotelu restauracji TERAPIA. Oprócz tego młodzież mogła odwiedzać Punkt Pośrednictwa Pracy z Jarosławia, Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy z Przeworska, Ośrodek Szkolenia Zawodowgo z Jarosławia czy też Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, można też było uczestniczyć w zajęciach z przedstawicielem EURODESK ,,Europraca”.            
     
Z wypowiedzi uczniów na temat TARGÓW wynika, że wiele osób zyskało większa orientację co do możliwości kontynuowania nauki i zaplanowania własnej przyszłości, a to był główny cel organizacji TARGÓW. W tym dniu także Zespół Szkół zaprosił uczniów III klas gimnazjum z terenu gminy i nie tylko, aby odwiedzili naszą szkołę. Tym bardziej, że już niebawem muszą podjąć życiowe decyzje dotyczące dalszej nauki. Na ten dzień szkoła przygotowała dla gimnazjalistów liczne pokazy, projekcje, spotkania z nauczycielami i uczniami, a nawet skromny poczęstunek i małe upominki, które można było otrzymać uczestnicząc w konkursach. Na koniec dnia okazało się, że z naszego zaproszenia skorzystało sporo szkół, w tym gimnazjum z Kańczugi, Siedleczki, Krzeczowic, Łopuszki Wielkiej, Jawornika Polskiego. Wszystkim Dyrektorom szkół i nauczycielom dziękujemy.