Od wielu już lat w Zespole Szkół w Kańczudze funkcjonuje oddział Caritasu. Jego działania koordynują panie: Danuta Płoskoń i Katarzyna Kulig, opiekunem duchowym z ramienia Kościoła jest ks. Paweł Pernal.

Właśnie dzięki inicjatywie SK Caritas ten rok kalendarzowy rozpoczął się w naszej szkole bardzo miłym akcentem – SK Caritas we współpracy z SK Caritas Szkoły Podstawowej w Kańczudze przygotowało spotkanie opłatkowe dla nauczycieli i pracowników szkoły – emerytów z obu placówek.

Spotkanie miało miejsce w dniu 10 stycznia 2011 roku o godzinie 16.00 w budynku Zespołu Szkół. Oprócz zaproszonych gości emerytów na uroczystość przybyły: p. Dorota Konieczna – Dyrektor Zespołu Szkół i p. Teresa Łuczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej. Obecni byli także opiekunowie SK Caritas ze Szkoły Podstawowej: p. Krystyna Mroziak-Kędzior i p. Ewa Niedźwiedź. Ogółem przybyło 30 emerytów. Spotkanie zaplanowano na sali gimnastycznej. Zgromadzonych przywitała dyrektor szkoły p .Dorota Konieczna, a sama uroczystość rozpoczęła się bożonarodzeniowa inscenizacja, kolędami i recytacjami przygotowanymi przez młodzież Zespołu Szkół. Po czym nastąpil poczęstunek w postaci ciepłego dania, słodyczy, owoców, napojów. Gwar rozmów przerywany był wspólnie śpiewanymi kolędamii wspomnieniami „jak to kiedyś w szkole było…”. Spotkaniu towarzyszyła ciepła i życzliwa atmosfera. Wielu emerytów podkreślało, że takie spotkania są im potrzebne, bo dzięki nim mają też okazję porozmawiać o „blaskach i cieniach” życia emeryta. Na szczęście organizatorzy nie określili godziny zakończenia spotkania i gdyby nie późny wieczór, mogłoby trwać dłużej.Do przygotowania imprezy przyczyniło się wiele osób. Opiekunowie Koła wyrażają podziękowanie Dyrekcji Zespołu Szkół za udostępnienie sali, paniom: Marcie Lemiech, Lucynie Szymańskiej, Beacie Drozd, Bernadecie Bar za przygotowanie programu artystycznego i dekoracji, pani Jolancie Zebzdzie i panu Tomaszowi Krupińskiemu oraz paniom ze stołówki szkolnej za przygotowanie poczęstunku.

Czas płynie szybko i być może za rok znów się spotkamy!

 

{gallery}phocagallery/2010_2011/2011_01_10{/gallery}