MAMY MISTRZA ORTOGRAFII 2011 !

Od wielu już lat nauczyciele Zespołu Szkół: p. Marta Lemiech i p. Lucyna Szymańska organizują Szkolny Konkurs Ortograficzny MISTRZ ORTOGRAFII.

 

Konkurs taki  odbył się także w bieżącym roku szkolnym. Zgłoszenia do tegorocznej edycji napływały do 31 maja 2011r. Sam konkurs odbył się 2 czerwca w sali 215. Chęć udziału w nim wyraziło 19 osób, głównie z klas licealnych. Uczestnicy pisali dyktando najeżone pułapkami ortograficznymi. Najlepiej poradziła sobie z nimi uczennica kl. I LO Karolina Dolny, II miejsce zajęła uczennica kl. II LO Patrycja Wołoszyn, miejsce III jej koleżanka z klasy Magdalena Brzóska.

 

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Szkoły.
Okazuje się więc, że ortografia ciągle może być uczniowską pasją i  powodem do uzasadnionej dumy.

Organizatorzy mają nadzieję, że  kolejne edycje będą tego potwierdzeniem.                                                                                

Nauczyciele j. polskiego

 

OBCHODY ROKU MIŁOSZA W NASZEJ SZKOLE

Rok 2011 ogłoszony został ROKIEM MIŁOSZA. Uczniom naszej szkoły przypominają o tym nie tylko gazetki ściennne, lekcje polskiego, ale także udział w konkursach recytatorskich.

I tak w ostatnio zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Przemyślu Filię w Przeworsku Konkursie Recytatorskim MIŁOSZ JAK ŚWIAT wzięły udział dwie osoby.

Był to bardzo udany występ, co przełożyło się na zdobyte miejsca.

Uczennica kl. I LO Beata Rząsa zajęła I miejsce, a uczennica kl. II b LO Honorata Marcinek zajęła miejsce II. Obie recytatorki otrzymały pamiątkowe dyplomy, podziękowania oraz cenne nagrody książkowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczennicami opiekowały się: p. Marta Lemiech i p. Lucyna Szymańska.

Rok Miłosza ciągle trwa,  korzystajmy więc z okazji, aby podkreślić wagę twórczości naszego noblisty.

Nauczyciele j. polskiego