W dniu 10.11.2011 r. uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji młodzież przygotowała program artystyczny, który ukazywał najważniejsze wydarzenia z naszej historii – od rozbiorów do odzyskania suwerenności.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze mówiące o tęsknocie i marzeniach Polaków o wolnej ojczyźnie. Przypomnieli także tych, którzy byli gotowi zginąć za narodową sprawę.

Wśród wieloletnich zmagań z niewolą było wielu bohaterów, jednak świętując Dzień Odzyskania Niepodległości, nie można pominąć sylwetki Józefa Piłsudskiego. Młodzież podkreśliła, że był to czlowiek, który stal się ucieleśnieniem wszystkich polskich „ snów o potędze” i narodowych nadziei. Chwilą zadumy uczciliśmy pamięć Wielkiego Wodza, wsłuchując się w melodię „ Roty”, która zagrał na trąbce Sławomir Lewandowski – uczeń klasy I TM.

Uroczystość uświetnił także występ szkolnego chóru, który zaśpiewał najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.

Tegoroczna akademia przypomniała całej społeczności szkolnej o naszych przodkach, którzy zachowali wiarę w odrodzenie Państwa Polskiego, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli. Była żywą lekcją historii, której nie wolno nam zapomnieć.