W dniach 1-3.10 2010 r. odbył się X Rajd Bieszczadzki organizowany przez Jarosławskie Stowarzyszenie Szkół Promujących Zdrowie, którego kierownikiem była pani Teresa Krasnowska (koordynator rejonowy sieci SzPZ). W rajdzie uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

 

 

Uczestnikami rajdu z naszej szkoły byli: Olga Kubicka z klasy I LO oraz Andrzej Pelc, Maciej Majewski i Łukasz Liszka z klasy II TŻM. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Danuta Płoskoń. Nasza baza noclegowa mieściła się w uroczo położonym schronisku PTTK w Komańczy, tuż obok miejsca internowania Prymasa Tysiąclecia – Stefana Wyszyńskiego. Mimo niskich temperatur, potwornego błota na górskich szlakach, nieogrzewanych domków (w których spali chłopcy), nie tylko nikt nie narzekał, ale wszyscy wspaniale się bawili.
Bo czy można zapomnieć spanie pod kilkoma kołdrami, na podłodze lub po kilka osób na wąskim tapczanie – na pewno nie! Przyjaźnie jakie nawiązały się w takich warunkach, radość, przeżyte przygody z pewnością zrekompensowały wszelkie niedogodności. Poza tym niewiele miejsc w kraju może się równać z pięknymi Bieszczadami zwłaszcza w barwach jesieni.

 

{gallery}phocagallery/2010_2011/2010_10_01{/gallery}

X Rajd Szkól Promujacych Zdrowie