Wycieczka do Gdańska, Malborka i na Hel

W dniach od 7 do 11 czerwca 2010 r. pod opieką p. Lesława Łazara i p. Agaty Stącel odbyła się wycieczka nad morze bałtyckie.

23 uczniów naszej szkoły zwiedziło Malbork, Hel i Gdańsk. Uczniowie podróżowali pociągiem a stacjonowali w nadmorskiej miejscowości koło Władysławowa  – Chłapowo.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili piękny gotycki zamek w Malborku. Zamek 
w  Malborku  wzniesiony  przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej. Następnego dnia  udali się na Hel. Półwysep Helski długi na 34 km, wąski pasek piaszczystego lądu, otoczony od północy Bałtykiem, a od południa Zatoką Pucką. Czyste plaże, mikroklimat, zatrzymane w czasie rybackie miasteczka z niskimi domkami o czerwonych dachach, wąskie uliczki poobsadzane głogiem, to niepowtarzalny koloryt „Reboków”. Półwysep Helski powstał dzięki prądom morskim, które niosły piasek wypłukiwany z dna morskiego. W tym dniu nie zabrakło także czasu na wypoczynek na plaży i wieczorny grill. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Gdańska. Najpierw dzielnicy Gdańska Oliwy, a potem niezwykle pięknego Starego Miasta.

Wycieczce towarzyszyła wspaniała atmosfera i słoneczna pogoda. …. aż żal było odjeżdżać.